Ortaokul

Başarı Sadece Derslerle Gelmiyor

Öğrencilerimize 5. sınıftan itibaren TEOG sınavlarında başarılı olmalarını sağlayacak şekilde bir hazırlık programı uyguluyoruz.

Ölçme-Değerlendirme Birimi ve Rehberlik Birimi tarafından TEOG sürecine yönelik olarak öğrencilerimize sürekli geri bildirim sağlanmaktadır.

Bahçelievler

Bahçelievler İhlas Ortaokulu

Çobançeşme Mah. Yenibosna

Beylikdüzü

Beylikdüzü İhlas Ortaokulu

İhlas Marmara Evler 1. Kısım Sitesi

Avcılar-Bizimevler

Bizimevler 6 Ortaokulu

Bizimevler 6 Sitesi, Ispartakule

Okulumuzda yapılan TEOG hazırlık çalışmaları, bir anlamda YGS-LYS'ye de sağlam bir alt yapı oluşturmayı hedeflemektedir.

TEOG Hazırlığı Nasıl Yapıyoruz?

  1. TEOG hazırlığı için deneme sınavları uygulanmakta ve ayrıntılı analizler yapılmaktadır.
  2. Öğrencilerimize her konu ile ilgili yaprak test sunuyoruz ve bu testleri sınıf ortamında çözüyoruz.
  3. Grup danışman öğretmeni önderliğinde öğrenci grupları oluşturuyor ve böylelikle TEOG hazırlık çalışmalarını planlıyor ve sürdürüyoruz.
  4. Hedeflerimizi ve nerede olduğumuzu okulumuz TEOG Koordinatörlüğü bünyesinde sınıyoruz.
  5. Rehberlik servisimizle Verimli Ders Çalışma ve Dinlenme, Sınav Sistemi, Çoktan Seçmeli Sınavlara Yatkınlık, Sınav Kaygısı ve Motivasyon konularında seminer çalışmaları yapıyoruz.
  6. Öğrencilerimizi öğretmenlerimizi ve velilerimizi, sınav sistemi ve değişiklikleri konusunda sürekli bilgilendiriyoruz.

Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizin öğrendiklerini değerlendirme, analiz yapabilme becerilerini geliştirmeye yönelik hafta içi ve hafta sonu etüt çalışmaları yapılmaktadır.

Kurs Çalışmaları

Cumartesi günü 5.- 6.- 7. ve 8. sınıflara Fen Bilgisi, Matematik, Sosyal Bilgiler, Türkçe ve İngilizce derslerinden kurs çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca konu tekrarı da yapılmaktadır.

Birebir Etüt Çalışmaları

Öğrencilerimizle birebir ilgileniyoruz. Kavramada zorlandıkları konularda öğrencilerimize birebir ders alma imkânı sunuyoruz. 5.- 6.- 7. ve 8. sınıf düzeylerindeki öğrencilerimizden Rehberlik Servisi ve Ölçme - Değerlendirme Birimi'nin tespit ettiği ve herhangi bir konudan birebir talebinde bulunan öğrencilerimizi birebir salonumuzda birebir programına alıyoruz.

Aile Danışmanlığı

Çocuklarımızın daha mutlu bir aile ortamına kavuşmalarında rehberlik ve psikolojik danışma servisimiz ailelerimize destek vermektedir. Anne-babalar, sınavlara hazırlık sürecindeki çocuklarına nasıl destek olabilecekleri konusunda bilinçlendirilmektedir. Bunun yanı sıra kişisel gelişim seminerleri düzenlenmektedir.