Eğitim Ücretleri ve Kayıt Şartları

Eğitim Ücretleri

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için belirlenen kayıt ücretleri aşağıdaki gibidir.

Okul Türü Fiyatı
Ana Okulu (Yemek Dahil) 16.500 TL
İlkokul 18.900 TL
Ortaokul 21.900 TL
Anadolu Lisesi 23.900 TL
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 20.000 TL *
Fen Lisesi 26.900 TL
Bizimevler 6 İlkokulu ve Ortaokulu 26.900 TL
Yemek Ücreti 3.400 TL

Fiyatlara KDV dahildir. Kayıt ücretleri üzerinden ödeme koşulları ve kayıt olunan döneme göre değişen oranlarda indirim uygulanacaktır.

Kayıt Şartları

Okullarımızda, üzerinde özenle durduğumuz en önemli husus öğrenci kaydıdır.

Anasınıfı, İlkokul 1.2.3. Sınıflarımıza ön görüşme yapılarak;

4., 5., 6., 7., 8. sınıf ve liselere başvuran öğrencilere ise sınıf seviyesine uygun Akademik Değerlendirme Sınavı sonucuna göre kayıt yapılır. Aday öğrenciler Akademik Değerlendirme Sınavı'na tabi tutulduktan sonra Rehberlik Servisi tarafından ön görüşmeye alınır. Sınav sonucu ve rehberlik servisi raporu doğrultusunda aday öğrencinin okullarımızda eğitim- öğretim görmeye hak kazanıp kazanmadığı velisine bildirilir.

Anaokullarımıza 36-66 ay arası, anasınıflarımıza ise 48-66 ay arası dolduran çocukların kaydı yapılır.

Gelişim yönünden ilkokula hazır olduğu anlaşılan 60-66 ay arası çocuklardan, velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul 1. sınıfına kaydedilir. İlkokula başlamaya hazır olmayanların durumlarını sağlık raporu ile belgelendirdiklerinde okul öncesi eğitime yönlendirilir.

Öğrencilerin kesin kayıtları "MEB E-Okul Sistemi" üzerinden elektronik ortamda yapılır. Kayıt yaptıracak öğrencinin kimlik belgesinin ve en son karnesinin fotokopisi istenir.


* Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan Bilişim Teknolojileri ve Radyo Televizyon alanlarına kaydolan öğrencilere %40 indirim uygulanacaktır.