Haberler

Mete Gazoz'dan Bir Şampiyonluk Daha

30 Mays 2017

İhlas Koleji öğrencisi milli okçu Mete Gazoz, bu yıl 5.'si düzenlenen Uluslararası Fetih Kupası'nda Klasik Yay Erkeklerde şampiyon oldu.

İstanbul Okçular Vakfı Spor Tesislerinde 40 ülkeden 524 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Fetih Kupası'nda Mete Gazoz finalde karşılaştığı Koreli rakibi Lee Seungyun'u yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Final atışlarının ardından yapılan ödül törenine İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Haydar Ali Yıldız ve çok sayıda davetli katıldı.

İstanbul'un fethinin 564. yılının kutlamaları çerçevesinde düzenlenen Fetih Kupası'nda şampiyon olan Mete Gazoz'u kutlayan İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, Mete'nin başarılarından tüm ülke olarak mutluluk duyduklarını söyledi.

Rio Olimpiyatlarının ardından Mete'yi tüm dünyanın takip ettiğini ifade eden Yeltekin, "Mete artık dünyanın tanıdığı çok değerli sporculardan biri. Lise hayatının da artık sonuna geliyor. Kendisine bundan sonraki akademik ve sportif kariyerinde başarılar diliyorum." dedi.