Haberler

Öğrencilerimiz Nane Limon Filminin Ekibi ile Buluştu

20 Mart 2017

Önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan Nane Limon filminin ekibi İhlas Koleji öğrencileri ile bir araya geldi.

İhlas Koleji Bahçelievler Kampüsü Konferans Salonu'nda gerçekleşen buluşmada filmin yapımcısı Ammar Gündüz, yönetmen Çağrı Bayraklı, senarist Barış Gürgen, ses yönetmeni Savaş Pat ve filmin çocuk yıldızı Balım Gaye Bayrak hem filmi anlattılar hem de öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.

Aynı zamanda TRT Çocuk'ta yayınlanan Cille ve İstanbul Muhafızları çizgi filmlerini de yapan ekip Nane Limon filmini öğrencilere tanıtırken filmden karelerde sunuldu.

Filmin yapımcısı Ammar Gündüz, yıllar önce çizgi film olarak ekranda yayınladıkları Nane Limon'u şimdi beyazperde de sevenleriyle buluşturacaklarını söyledi. Animasyon türünde filmlerin Türkiye'de yeni yeni yapılmaya başladığını ifade eden Gündüz, filmin yapım aşamalarını anlatarak tüm öğrencileri filme davet etti.

Senarist Barış Gürgen'de filmin senaryosunun nasıl oluştuğunu öğrencilerle paylaştı. Senaryo yazmanın hayalleri aktarmak olduğunu ifade eden Gürgen, insanların yaşlandıkça hayallerinden uzaklaştığını içlerindeki çocuk ruhunu kaybettiklerini söyledi. Nasıl senaryo yazılacağı hakkında ufak ipuçları veren Gürgen, ses yönetmeni ve dublaj sanatçısı Savaş Pat ile canlı olarak bir senaryonun nasıl seslendirildiğini öğrencilere gösterdiler.

Nane Limon filminin yıldızı Balım Gaye Bayrak en çok ilgi gören konuk oldu. Kameralarla 4 yaşında tanıştığını ifade eden küçük yıldız, zamanla kameralara alıştığını ve artık çok rahat olduğunu söyledi. Aynı zamanda 5. sınıf öğrencisi olan Bayrak, gelen bir soru üzerine derslerini hiç aksatmadığını çekimlerin de derslerine ve okul saatlerine göre ayarlandığını belirtti.

İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin Nane Limon ekibini okullarında ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Animasyon sektörünün Türkiye'de yeni olmasına karşın sektörde önemli işler yapıldığını ifade eden Yeltekin, Nane Limon filminin gişede başarılı olacağına inandığını belirtti.